جستجو کنید

بازدید: 3100
پرینت

یک فوق تخصص گوارش اطفال با بیان اینکه اكثر مردم به اشتباه تصور مي كنند رنگ سبز مدفوع نوزاد به دليل ابتلا به سرماخوردگي است گفت: در صورتي كه نوزاد در هر نوبت خوردن شير، يك سينه مادر را بطور كامل تخليه كند، رنگ سبز مدفوع برطرف مي شود.

 

دكتر علي اكبر سياري در گفتگو با خبرنگارايسنا منطقه علوم پزشكي تهران با اشاره به نگراني مادران در خصوص مشاهده مشكل در ظاهر مدفوع نوزاد اظهار داشت: گاه وجود رگ هاي خوني در مدفوع به علت سفتي و يبوست و گاه به علت حساسيت ايجاد مي شود.
این عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تصریح کرد: معمولا در مواردي كه كودك بي قرار است و خون درمدفوع او مشاهده مي شود احتمال حساسيت به شير گاو وجود دارد که در اين حالت مادر بايد از خوردن شير گاو اجتناب کند.
وی ادامه داد: در صورتي كه مادر به مدت يك هفته از خوردن فر آورده هاي لبني و حتي كيك، شيريني و بيسكويت هایی كه در آن شير به كار رفته است اجتناب کند و علايم بهبودي در كودك مشاهده شود، تشخيص حساسيت به شير گاو قطعي مي شود .
این فوق تخصص گوارش اطفال تصريح كرد: در مواردي كه مادر به دليل حساسيت نوزاد به شير گاو، نمي تواند از فرآورده هاي لبني استفاده كند، مصرف روزانه 2 قرص كلسيم نياز مادر به كلسيم را مرتفع می سازد .
دکتر سیاری در پايان خاطر نشان کرد: توليد شير به استفاده كامل و كافي از مواد مغذي بستگي دارد و این تصور که شير خوردن مادر باعث افزايش توليد شير در وی مي شود، جنبه رواني دارد و صحیح نیست.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

برای جوابدهی اینترنتی تصویر زیر راکلیک کنید