جستجو کنید

بازدید: 7263
پرینت


شما به چه بررسی‌ها و آزمایش‌های پزشکی نیاز دارید ؟ (فصل اول )                                                                                چکاپ

بسیاری از بیماریها به کندی پیشرفت میکنند و زمانی علائم انها ظاهر می شوند که دیگر کار از کار گذشته است.

اما خوشبختانه به کمک برخی بررسی‌ها و آزمایش‌ها می‌توان قبل از اینکه خیلی دیر شود بعضی از بیماری‌ها را شناسایی کرد. مثلا“‌تشخیص کم کاری غده تیروئید در یک نوزاد و درمان به موقع آن از عقب ماندگی ذهنی کودک جلوگیری می‌کند. به علاوه می‌توان عوامل خطر (ریسک فاکتورها) را در برخی بیماری‌ها شناسایی نمود و قبل از اینکه موجب بیماری شوند نسبت به کنترل آنها اقدام کرد.

مثال بارز در این زمینه چربی‌های خون هستند. افزایش چربی‌های خون یکی از مهم‌ترین عوامل گرفتگی رگهای قلبی محسوب می‌شود، که اگر زود تشخیص داده شود می‌توان با کنترل آنها از بروز گرفتگی عروق و سکته‌های قلبی و مغزی پیشگیری نمود.

ادامه مطلب...
 
بازدید: 7139
پرینت

 

فشار خون چیست ؟

سرخرگ‌ها خون را از قلب به دیگر نقاط بدن می‌رسانند. برای آن که خون بتواند در این عروق به جریان درآید به نیرویی نیاز دارد که در هر انقباض، عضله قلب در اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ ایجاد می‌شود. این نیرو «فشار خون»

ادامه مطلب...
 
بازدید: 4415
پرینت

آنتی بيوتيک ها (يا در اصطلاح عموم چرک خشک کن ها) در بين داروهای امروزی، بيشترين داروهای تجويزی هستند. آنتی بيوتيکها از طريق کشتن ميکروبها يا توقف تکثير آنها با عوامل بيماريزا مقابله مي کنند.

ادامه مطلب...
 
بازدید: 12578
پرینت
thyr

غده تیروئید، غده ای کوچک و پروانه ای شکل می باشد که در جلوی گردن واقع شده است. تیروئید با ترشح یک سری هورمون، روی سوخت‌وساز و عملکرد بدن موثر است.

ادامه مطلب...
 
بازدید: 8515
پرینت

براي ارتقاي بهداشت و سلامت بانوان جامعه لازم است همه خانم ها با بيماري هاي شايع دستگاه تناسلي آشنا شوند و راه هاي پيشگيري از اين عفونت ها را بياموزند. بعضي از اين عفونت ها از راه جنسي انتشار مي يابند و بعضي از آن ها در خانم هايي كه هرگز فعاليت جنسي نداشته اند ظاهر مي شوند و در بعضي موارد لازم است شريك جنسي نيز درمان شود.

 

ادامه مطلب...
 
بازدید: 7280
پرینت

در مواردی که فرد دچار سکته قلبی می‌شود ، درد ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و گستره درد ممکن است به صورت سنگینی یا خنجری یا احساس فشردگی در قفسه سینه خود را نشان دهد.

ادامه مطلب...
 

صفحه1 از3

برای جوابدهی اینترنتی تصویر زیر راکلیک کنید